2015-2016-os tanév

2015. szeptember 04. - FőzőMaci
Szeptember

Időpont

Esemény

09.

Kerületi Labdarúgó Diákolimpia

09.

Az 5. osztályokban tanárok és a 4. osztályos tanítók megbeszélése

09.

Kerületi munkaközösségi foglalkozáson való részvétel

09.

Selejtezés

09.

SZMK ülés

09.01.

Első tanítási nap, munkavédelmi, tűzvédelmi oktatás, a házirend ismertetése.

09.01.

DÖK-képviselők választása

09.01.

Tanulói ügyelet beindítása

09.01-05.

Szakkörök, tehetséggondozó és a felzárkóztató foglalkozások megszervezése

09.01-09.

Szülői értekezletek

09.07-09

4.a Zánka

09.10.

DÖK alakuló ülés

09.11.

Bólyai matematika nevezési határidő

09.14.

Vezetőségi értekezlet

09.14-30

Év eleji felmérés

09.16.

Tantestületi értekezlet, munkaterv elfogadása

09.18-ig

1. osztályos szülők eddig járhattak be

09.21.

Tanmenetek leadása a munkaközösség-vezetőknek

09.25.

Szüreti mulatság

09.27-10.03.

Német nyelvi tábor

09.28-29.

Papírgyűjtés

09.30

Törzslapok leadása

09.30.

Magyar népmese napja 2.a, 3.a

09.30.

Naplók kitöltése

09.30.

Tanmenetek leadásának határideje

október

Időpont             Esemény

10.                         Hospitálási óra

10.                         Kerületi Sakk Diákolimpia

10.                         Területi Bozsik Labdarúgó Torna

10.                         Felkészítés a kerületi grafika versenyre

10.01.                    Kerületi Labdarúgó Diákolimpia

10.01.                    Bolyai magyar nyelvi verseny nevezési határideje

10.01. 05.             Őszi szüneti ügyeletre igényt tartók létszámának leadása

10.02.8.00           Zenei világnap. Pergolesi: Az úrhatnám szolgáló c. kisopera megtekintése a tornateremben.
10.03.                    A Hangyabanda és a 4.a oszt. CSILI, Halász Judit

10.05.                    Statisztikai lapok leadása

10.05. 10.00         „Fizibusz” rendhagyó fizika 4-8. osztályosoknak

10.05.                    Az 5.a és b osztály a CSiliben a kenyérsütés

10.05-09.              Szaktárgyi versenyek kiírása

10.06.                    Iskolai ünnepély 1. óra (tornaterem) rövidített órák

10.08.                    Béka Bözsi foglakozás (2.a) a Szabó Ervin Könyvtárban

10.09.                    tanyalátogatás, 1a. 1. b. osztály

10.09.                    Rajzverseny 56-os 103-as terem

10.10.                    DIFER vizsgálathoz előzetes felmérés

10.12. 16.00         Pályaválasztási szülői értekezlet

10.13.                    A millenniumi történelmi csapatverseny. CSILI

10.14.                    Suligyűlés

10.15.                    Komplex természettudományi háziverseny felsősöknek

10.15.                    iskolai statisztika leadása

10.16.                    Szüreti bál

10.16.                    Bolyai matematikai verseny

10.16.                    Projektnap, téma: Borvidék

10.19.                    Vezetői értekezlet

10.20. 13.30        Idősek világnapja, 6.b oszt. fellép

10.20.15.00         Lázárcsoport (100) megbeszélés

10.22.                  Iskolai ünnepély 1. óra (tornaterem) Október 23. Rövidített órák, rajzverseny          

                           eredményhirdetése

10.22.                    Felsős kórus fellépése a kerületi ünnepségen

10.26-30.               Őszi szünet

Az őszi szünet 2015. október 26-tól 2015. október 30-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2015. október 22. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2015. november 2. (hétfő).

november

Időpont                 Esemény

  1. Kerületi játékos ügyességi váltóverseny
  2. Kerületi floorball diákolimpia
  3. 2.a és a 3.b szobrászkodással kapcsolatos foglalkozás a Soroksári

                              Galériában

  1. Felkészülés a kerületi számítástechnika alkalmazói versenyre
  2. Területi Bozsik Labdarúgó Torna
  3. Hospitálások

11.05.                    Reál komplex háziverseny

11.06.                    Bolyai csapatverseny magyar, Lázár

11.09-10.               Fogadóóra (hétfő humán, kedd reál)

11.09-12.               Felső tagozatos helyesírási verseny iskolai fordulója, évfolyamonként

11.10.                    Alsós iskolai rajzverseny,

11.11.                    DÖK gyűlés

11.11.                    Okos Iskola Kupa

11.12.                    2.a, 3.b megy a Kolibri Színházba megy pályázatos busszal, utána pedig

                              pár napon belül kijön a színházból egy drámapedagógus és mindkét

                              osztálynak külön-külön tart foglalkozást.

11.12.                    Montagh Imre szépolvasó verseny (4. oszt.)

11.13.                    2.a osztályban lesz kézműves foglalkozás a szülőkkel közösen

11.17.                    Nevezés a Zrínyi matematika versenyre

11.17.                    Nyílt nap 2-3 osztályokban,

11.18.                    Sissi német szavalóverseny

11.18.                    Suligyűlés

11.20                     4.b oszt kézműves foglalkozás a szülőkkel közösen

11.21.                    Bolyai matematika országos döntő 10.30

11.23.                    Vezetői értekezlet

11.23-24.               Egyéni fényképezés – hónap közepe!

11.23-27.               Szép magyar beszéd iskolai fordulója

11.24.                    Nyílt nap a 4. osztályokban – leendő elsősök értesítése az óvodán keresztül

11.25.                    Simonyi Zsigmond kerületi helyesírási verseny

11.25.                    Kerületi rajzverseny, Alsó, Gyulai

11.26.                    Kossuth szónoklat verseny

11.27.                    Adventi gyertyagyújtás 1. (5.a,b,)

11.27.                    Lovas nap.

11.30.                    2015-2016. tanév II. félévi (előzetes) tantárgyfelosztás megküldése

december

Időpont                 Esemény

12.01.                    Varga Tamás matematika verseny 1. fordulója

12.01-11.               területi Bozsik labdarúgó kupa

12.02.                    DIFER elvégzése a kiválasztott gyermekekkel

12.02.                    Okos Iskola vetélkedő

12.02.                    6.a adventi kézműves foglalkozás

12.02.                    Mikulás-kupa alsós labdarúgó házibajnokság

12.03.                    DÖK kézműves foglalk.14-16

12.03. 9.                Fenyő-kupa kerületi röplabda bajnokság

12.14-17.               Osztálykarácsonyok

12.04.                    Adventi gyertyagyújtás 2. 6.a,b.

12.04.                    Mikulás ünnep 12.00

12.05.                    Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny döntő (Szó-vadászok csapata)

                              4.a osztály

12.07.                    4.a színházlátogatás: Tom Sawyer, 17 óra

12.08.                    2.b, 3.b kézműves foglalkozás

12.08.                    Kerületi Kazinczy – verseny

12.08.                    Kerületi könyvtárhasználati – verseny

12.09.                    Kerületi technika verseny, 15.15 órától

12.10.                    4.a, b, 1.a kézműves foglalkozás

12.10.                    tanfelügyeleti látogatás

12.11.                    Karácsonyi vásár, alsó tagozat, 14.00

12.11.                    Karácsonyi koncert főpróba, 8.00-11.00

12.12.                    Karácsonyi koncert 15.30 (munkanap, napi órarend 1-3, 1-4)

12.13.                    Mesélő Vajdahunyadvár Országos Színjátszó Fesztivál

12.14.                    Adventi gyertyagyújtás 3. 7. a,b

12.15.                    3.a, 1,b kézműves foglalkozás

12.16.                    6.a oszt kar 16.00

12.17.                    2.b oszt kar 16.00

12.17.                    4.b osztálykarácsony, 16.00 óra

12.17.                    2. a oszt. karácsonyi műsor 17 órakor az ebédlőben

12.18.                    Vigyázz Kész Pénz vetélkedő

12.18.                    Karácsonyi vásár felsős

12.18.                    4.a és 3.b osztálykarácsony és mozilátogatás: Agymanók

12.18.                    Tantestületi karácsony 17.00 óra

 A téli szünet december 19-én kezdődik. Január 4-e tanítás nélküli munkanap, tehát a gyerekek otthon vannak. Ügyeletet lehet kérni. Az első tanítási nap január 5-e, kedd. "B" héttel kezdünk

2016. Boldog Új Évet Kívánunk!

január

folyamatos

hospitálás alsó, felső tagozat

01.04.

nevelési értekezlet. Tanítás nélküli munkanap

01.14-15.

Hangyabanda tábor, Cegléd

01.21.

Magyar kultúra napja, rövidített órák

01.25-29.

próbamérés: matematika, szövegértés

01.25-26.

szülői értekezletek, alsó

01.25.

osztályozó értekezlet: rövidített órák, 14.00 ó.

01.27.

félévi statisztika leadása

01.28.

Teleki Pál földrajz, földtan verseny

01.29.

alsós mk ért. 15.00 óra

01.29.

félévi értesítők kiosztása,

 Február

02.

Kerületi farsangi-kupa labdarugó bajnokság

02.01-02.

Szülői értekezletek

02.01.

félévi tantestületi értekezlet 14.00, rövidített órák

02.01.

Vezetői értekezlet

02.03.

Kerületi alsós népdaléneklési verseny, Lázár

02.05.

Alsós farsang

02.06.

Airnergy foci kupa

02.08.

Kerületi ergométeres evezés diákolimpia

02.08-12.

Mackó hét, óvodások fogadása 10-én

02.09.

Főiskolai hallgató 10 hetes gyakorlata.

02.09.

Felsős iskolai vers- és prózamondó verseny

02.11.

Bendegúz Nyelvész verseny iskolai fordulója

02.12.

Farsangi bál felső tagozat

02.13.

Országos ergométeres evezés diákolimpia

02.17.

felsős kerületi népdaléneklési verseny

02.18.

Hevesy György kémia verseny

02.19.

Zrínyi Ilona matematika verseny

02.24.

felsős kerületi vers-és prózamondó verseny

02.24.  

felsős kerületi német nyelvi szavalóverseny.

02.25.

Kaán Károly környezetismereti, környezetvédelmi verseny

02.25.

Megemlékezés a kommunizmus és egyéb diktatúrák áldozatairól

02.29.

2.a oszt. Kolibri színház

Március

03.

Kerületi prózamondó verseny

03.

Kerületi partizánlabda diákolimpia

03.01

Nyílt nap az első osztályokban

03.01.

Versillusztrációs pályázat

03.01-04.

Bozsik területi labdarúgó torna

03.01-22.

Kerületi röplabda diákolimpia

03.02.

Kerületi matematika verseny, 5-6. osztály

03.02.

Tavaszi szüneti ügyeletre igényt tartók létszámának leadása. Tavaszi szünetre kijelölt intézmény: Bp. XX. Kerületi Ady Endre Ált. Isk.

03.02.

Kerületi versmondó verseny az Ady Iskolában

03.03.

4.b osztály, irodalmi művek feldolgozása a Csiliben

03.04.

110 éves a Városháza pályázat

03.05.

A kerületi ünnepély főpróbája- délelőtt

03.05.

Munkanap, húsvéti készülődés

03.07.

Hitoktatók tájékoztatója

03.07.

Bod Péter Könyvtárhasználati verseny fővárosi fordulója

03.08.

Bemutató órák a leendő 1. osztályosok számára 7.45-12.00 óráig

03.09.

DÖK gyűlés

03.09.

Suligyűlés

03.10.

Iskolai helyesírási verseny, 4. oszt.

03.11.

Kerületi ünnepély, 14.00

03.16.

Látogatás Mini Poliszba 1.a, 2.b

03.16-17.

Jelentkezések módosítása

03.16-18.

1848-as megemlékezések a Pesterzsébeti Múzeumban – alsó felső osztálybontásban

03.18.

Látogatás Mini Poliszba 3.a, b,

03.18.

Bendegúz Nyelvész verseny területi fordulója

03.18.

Iskola megismerési nap 9.00-11.00

03.19.

Simonyi helyesírási verseny fővárosi fordulója -

03.19.

Hevesy György Kémiaverseny, budapesti forduló

03.21

Iskolavezetőségi értekezlet

03.21-22.

Elsősök meghallgatása 14.00-16.00

03.21-22.

Fogadóóra

03.24-29.

Tavaszi szünet

03.30-04.01.

Tanítás nélküli munkanapok (3 nap). Nevelőtestületi értekezletek, tantestületi kirándulás

1.      Szaktanácsadás, tanfelügyelet, minősítés

2.      OKÉV, NETFIT mérés, elemzés

 

Április

04.

Kerületi partizánlabda diákolimpia

04.

Területi Bozsik Labdarúgó Torna

04.01.

1. Beszámoló, elemzés:

- a 2015. évi OKÉV-mérés szövegértési eredményéről és matematika,

- a 2015. évi idegen nyelvi mérés eredményéről,

- a 2016. évi szövegértés és matematika próbamérés eredményéről,

-   a 2015. évi NETFIT mérés eredményéről.

2. A minősítési rend változásairól

3. 100 éves megemlékezés

4. Redmenta bemutató

5. Egyebek

 

04.02.

Teleki Pál Földrajz Verseny fővárosi döntő

04.05.

Fővárosi vers és prózamondó verseny, 10.00

04.06.

Peonza bemutató, 10.45 udvar

04.07.

Kerületi matematika verseny, 7-8. oszt.

04.07.

Papp Marcella tanárjelölt zárótanítása

04.06.

Peonza bemutató

04.08.

Kossuth- szónoklatverseny – országos döntő

04.08.

A padok takarításának határideje

04.11.

Költészet napja a Csili könyvtárában, 2.a osztály 9.00

04.1-29.

Tankönyvrendelés

04.13.

Bemutató óra 6.a, 1 óra, matematika

04.13.

DÖK gyűlés

04.14.

Lázár nap főpróba, CSILI

04.14-15.

Beiratkozás, 8-19.00

04.15.

Kaán Károly Természetismereti Verseny fővárosi döntő

04.15.

Lázár nap, CSILI, tanítás a 6. óráig

04.16.

A holokauszt áldozatainak emléknapja

04.18.

Éneklő ifjúság főpróba, CSILI

04.19.

Éneklő ifjúság, CSILI, tanítás a 4. óráig

04.19.

Kerületi Könyvbarát verseny döntője

04.20.

Nyári napközis tábort igénylők létszámának leadása.

04.20.

2.a osztály hospitálás, 3.óra

04.21.

Német nyelvi verseny

04.21-23.

Kazinczy verseny országos döntő, Balatonboglár

04.22.

Kertszépítő délután

04.25.

Vezetői értekezlet

04.27.

Suligyűlés

04.28.

Kerületi táncfesztivál, CSILI

04.30.

Erkölcstanra/Hit és erkölcstanra jelentkezők létszámának leadása (1. osztály)

 Május

05.

Év végi felmérések

05.02.

Fővárosi általános iskolák matematika versenye, 2. forduló

05.02.

Szülők írásos értesítése a tanuló gyenge tanulmányi eredményéről

05.04.

Területi Bozsik Labdarúgó Torna

05.05.

Hangyabanda vizsgaelőadás főpróbája, CSILI, 14-órától

05.05.

 

A német nyelvi vizsga szóbeli fordulójának lebonyolítása (6.b haladó csoport), 15 órától

05.06.

6. osztályos Playbackesek fellépése a Csili Vízvári termében, 18.00

05.07.

A Bendegúz nyelvész verseny országos döntője Szegeden (Lakó Liza 8.b)

05.08.

Hangyabanda vizsgaelőadás, CSILI, 15.00

05.09.

Kerületi Atlétika Diákolimpia, alsó tagozat

05.09-10

Felsős szülői értekezletek

05.09-10.

Papírgyűjtés

05.10.

Kerületi Atlétika Diákolimpia, felső tagozat

05.10.

 

A német nyelvi vizsga szóbeli fordulójának lebonyolítása (8.b haladó csoport), 14 órától

05.11.

Osztályfényképezés

05.11.

A német nyelvi vizsga szóbeli fordulójának lebonyolítása (8.a haladó csoport) 13 órától

05.12.

5.b történelem. nyílt óra 8.00

05.12.

3.b és 2.a osztályok a Kolibri Színházba mennek, 10.00

05.12.

 

A német nyelvi vizsga szóbeli fordulójának lebonyolítása (6.a haladó csoport), 14 órától

05.17.

7. ab osztály 2. csop. matematika nyílt óra, 9.00 óra

05.17.

Kerületi Mezei Futóverseny, 1-8. évfolyam

05.18.

Területi Bozsik Labdarúgó Torna

05.18.

OKÉV Német nyelvi mérés

05.19.

Évzáró koncert főpróbája, CSILI 8-10 óráig

05.20.

Évzáró koncert főpróbája, CSILI 8-10 óráig

05.20.

Évzáró koncert, CSILI, 16.30,

05.23.

Vezetői értekezlet, 14.00

05.23.

Suligyűlés

05.24.

 

A felsős énekkar CD felvétele a Gaál I. Galériában, 8.00 – tól egész délelőtt, órarend

05.24.

Leendő elsősök szüleinek szülői értekezlet, 17.00

05.25.

 

Az alsós énekkar CD felvétele a Gaál I. Galériában, 8.00 – tól egész délelőtt

05.25.

Országos kompetenciamérés

05.26.

Országos Színjátszó Fesztivál: Rózsa Műv. Ház, (3.b és 6.b osztály) 10-14.00-ig

05.28.

Országos Színjátszó Fesztivál: Rózsa Műv. Ház, (Hangyabanda, 3.b és 6.b osztály)

05.29.

Kerékpártúra Csepel-szigeten, Soroksáron, 2.a és szülők

05.29.

Hangyabanda fellépés a csepeli gyermeknapon

05.30.

Erkölcstanra/ Hit és erkölcstanra jelentkezők létszáma (2-8.osztály)

Június

Időpont

Esemény

06.01.

Bemutató óra, 6.a informatika

06.02.

Tanulmányi kirándulás, 3 napos 6.b

06.02.

Pedagógus nap

06.02-03.

Tanulmányi kirándulás, 3napos 2.b

06.03.

Tanulmányi kirándulás (felső, alsó)

06.04.

A Nemzeti Összetartozás napja

06.06.

Győztesek gálája a Csiliben

06.06-09.

Osztályozó vizsgák

06.06-15.

A könyvtári tartozások leadása

06.07.

Projekt napi jutalomkirándulás, 6.b teljes, 8.a és 8.b fele osztály

06.08.

8.b bankett, 17.00

06.08-15.

Alsós osztályozó értekezlet

06.09.

8.a bankett, 17.00

06.11.

Ballagás, 10.30

06.13.

Munkanap áthelyezés, ledolgoztuk 06.11-én

06.14.

Alsós jutalomkirándulás, felsős sportnap, tanítás nélküli munkanap

06.15.

Felsős jutalomkirándulás, alsós sportnap

06.15.

Felsős osztályozó értekezlet

06.16.

Tantestületi kirándulás

06.17.

Tanévzáró ünnepély, 18.00

06.20.

felsős humán, alsós, osztályfőnöki, reál mk. ért.

06.21.

Statisztika és beszámolók leadása

06.24.

Tanévzáró tantestületi értekezlet, 13 óra

06.26.

Év végi beszámoló leadása

06.30-07.01.

Leltározás